Úprava obočí nití je tradiční technika, která pochází z Indie a je široce rozšířena také na Středním východě. Threading nebo-li odstranění chloupků nití bylo známo ženám ze Středního východu po celá desetiletí a jeho popularita vyletěla nyní strmě nahoru také u evropských a amerických žen. Jednak kvůli přesnosti depilace chloupků, ale také rychlosti, navíc je vhodná pro alergiky a citlivé klientky, které nemohou kvůli přecitlivělosti podstoupit depilaci voskem.

Depilace nití se využívá nejčastěji k přesnému odstranení chloupků z obočí, vhodná je však na celý obličeje a ostatní částí těla.

Tato technika je známa i jako khite nebo fatlah, slovy které v arabštině vyjadřují splétání nití.

Depilace se provádí pomocí dvou kusů nití, bavlněných, spletených dohromady.  V místě, kde se obě vlákna stýkají, se pozvedává řada chloupků. Jemným pohybem prstů jsou chloupky nití uchopeny a poté následně odstraněny, přičemž výsledkem je velmi čistá, přesná linie.

Výhody depilace nití

Největší výhodou je přesnost a preciznost provedení. Jedním pohybem pomocí spetených nití vytrhneme celou řadu chloupků (na rozdíl od pinzety, která vytáhne jen jediný chloupek).

Výsledkem je čistá a rovná linie, proto se threading využívá zejména na přesné tvarování obočí.

Žádné alergické reakce ani vyrážky. Aplikace je vhodná pro osoby s citlivou pokožkou.

Rychlost provedení. Oproti trhaní pinzetou je aplikace nekolikanásobně rychlejší.